חינוך רפואי מכוון למיומנויות (Competency-based medical Education) - פרדיגמה חדשה להכשרת רופאים בישראל

Translated title of the contribution: Competency based medical education - a new paradigm for israeli physician training

Research output: Contribution to journalArticlepeer-review

Abstract

בשני העשורים האחרונים נזנחה הפרדיגמה שכולנו מכירים, שבה שלטה ההגדרה של משך הזמן בסבב/קורס, התוכן שיש ללמוד אותו ("החומר שצריך לכסות"), ובחינה (לרוב בשאלות רבות ברירה) על ה"חומר", לטובת פרדיגמה המכונה חינוך רפואי מוכוון תוצאים או מיומנויות: Outcome/Competency-based medical education (CBME/OBME). במאמר זה, נציג את הסיבות לאימוץ גישה זאת ברחבי העולם המפותח, נבהיר במה מדובר, מהן הנחות היסוד, נתאר דוגמאות מסקוטלנד, קנדה, בריטניה וארה"ב של אימוץ הגישה, נפרט את השינויים שהגישה מחייבת, את ההגדרות החדשות שהיא מאמצת, את ההישגים שהיא שואפת להשיג, וכיצד ניתן להעריך אותם, ולבסוף נציג טיוטת תוצאים מותאמת למציאות בישראל. בעת שפורום דיקני רפואה והמועצה המדעית של הר"י אימצו גישה זאת כבסיס להמשך מפעל הכשרת רופאי ישראל, מן הראוי לחשוף את קהל היעד לפרדיגמה חדשה זו, שהיא חדשה יחסית. (מתוך המאמר)
Translated title of the contributionCompetency based medical education - a new paradigm for israeli physician training
Original languageHebrew
Pages (from-to)643-647
Number of pages5
Journalהרפואה
Volume158
Issue number10
StatePublished - 2019

Keywords

  • הכשרת רופאים
  • פרדיגמה
  • מתמחים וסטג'רים -- רפואה
  • חינוך מבוסס יכולות
  • Interns (Medicine)
  • Medicine -- Study and teaching

Fingerprint

Dive into the research topics of 'Competency based medical education - a new paradigm for israeli physician training'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this